fbpx
0

מהי הדרך הנכונה ביותר להיכנס לתחום החתירה בגלשן סאפ

מהי הדרך הנכונה ביותר להיכנס לתחום החתירה בגלשן סאפ

כמועדון ותיק לספורט ימי אנחנו מקבלים הרבה פניות של מתעניינים אשר שואלים אותנו מהי הדרך הנכונה ביותר להיכנס לתחום של החתירה בסאפ. לכן, החלטנו להקדיש לכך מאמר קצר אשר מטרתו הינה לתת לכם שלוש הכוונה בשלוש פעולות שאתם צריכים לעשות על מנת להיכנס בצורה הנכונה המקצועית והבטיחותית ביותר. ועל ידי כך להגיע ליכולת חתירה והבנה של הים אשר תקנה לכם ביטחון לבלות בים שעות על גבי שעות ופשוט להנות ממה שיש לו להציע.

1. תבינו למה אתם נכנסים: ספורט ימי בכלל ותחום החתירה בסאפ הוא עולם מהנה מאוד ובעל יתרונות רבים הן מהבחינה הפיזית והן מהבחינה המנטלית והנפשית. לסאפ יתרונות פיזיים רבים כגון חיזוק השרירים המייצבים של הגוף, חיזוק שרירי פלג גוף עליון רבים כגון גב וכתפיים ושיפור הקואורדינציה. בנוסף, לשהות בחוף ובים ישנם יתרונות פסיכולוגיים חיוביים על האדם והוכח במחקרים ששהות קבוע ליד הים עשויה לשפר את איכות חייכם. יחד עם זאת, זהו תחום ספורט אשר דורש מכם להגיע לים באופן קבוע ולהתמיד על מנת להתקדם ולהשתפר. לכן, לפני שאתם מתחילים החליטו עם עצמכם כמה עמוק אתם מעוניינים להיכנס לתחום. החלטה הזאת תשפיע על הדרך שבה תצטרכו לנהוג בכדי להגיע לאן שאתם רוצים בתחום. בפועל, הכוונה היא להחליט האם אתם רוצים לחתור בתדירות נמוכה של כמה פעמים בחודש עם חבר או חברה. או לחלופין, להגיע לרמה של גלישת סאפ בגלים או השתתפות בתחרויות רייס עם גלשנים מיוחדים. כעת שאתם יודעים באיזה אופן אתם רואים את עצמכם משתלבים בתחום. עוברים לשלב הבא שהוא…

2. תחליטו איך אתם מתחילים: זה אולי השאלה החשובה ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם. הדרך שבה תבחרו להתחיל יכולה לקבוע את העתיד שלכם בספורט ולדעתנו היא נקודת מפתח קריטית בתהליך. כמו בהרבה תחומים בחיים שלנו, אנחנו הישראלים אוהבים ללמוד לבד וחושבים לפעמים שאנחנו מבינים הכל וכמובן הכי טוב. אין ספק שזאת אחת התכונות של העם שלנו שגם נותנת לנו יתרון ענק בתחומים רבים כגון הייטק ופיתוחים צבאיים. אך לעיתים היא יכולה להוות בעיה כאשר אנו נכנסים לתחום שיש בו אלמנט מסוים של סכנה. נכון שתחום החתירה בסאפ הוא תחום מהנה בטירוף, אך צריך לזכור שהוא מתבצע בתוך הים שהוא אחד מכוחות הטבע החזקים ביותר שיש. ואי הבנה או זלזול בו יכולה להביא לתוצאות לא נעימות. לכן, ההמלצה הגורפת שלנו היא שתלכו לפחות לשיעור היכרות אחד המועבר על ידי מדריך מנוסה או מועדון גלישה ותיק בתחום הספורט הימי. שיעור היכרות בסאפ יתן לכם את מושג בסיסי ביותר כיצד להתחיל לחתור באופן בטיחותי ועם טכניקה נכונה. בדרך כלל מי שרציני בכוונות שלו להיכנס לתחום ומגלה את ההנאה המרובה שיש לסאפ להציע בתום השיעור, יבין שעליו לקבל ידע מורחב יותר ויצטרף לקבוצת שיעורים או קורס מורחב יותר. קורס גלישה בסאפ איכותי יתן לך את הבסיס הנכון ביותר מבחינת טכניקה נכונה של חתירה ומבחינת היכרות עם תנאי הים השונים. על מנת שתוכל להגיע לים באופן סדיר ולהתקדם בצורה נכונה בספורט.

3. תחליטו האם אתם קונים או משכירים סאפ: מכיוון שהמדינה שלנו שופעת בימי שמש ושוכנת לחופו של הים התיכון. ישנם מועדוני גלישה רבים לארוך החוף אשר ברובם מציעים מכירה, השכרה או שילוב של שניהם בתחום הסאפ. לכן, לאחר שסיימתם את תהליך הלמידה הקצר. עליכם להחליט באיזה אופן תתאפשר לכם גישה זמינה לסאפ שתוכלו לחתור ולהתאמן איתו. רוב החותרים שאנחנו אימנו לאורך השנים התחילו ברכישת כרטיסיית השכרות של סאפ, ולאחר מכן כאשר קיבלו ביטחון וניסיון בתחום. רכשו להם גלשן פרטי אשר מותאם במדויק ומידותיהם ורמתם. שימוש בכרטיסייה מאפשר ניסוי של סאפים בגדלים שונים ולכן יעזור לך כאשר תחליט לרכוש את הסאפ הראשון שלך.

אם עברתם את התהליך הזה. מזל טוב! רשמית אתם חלק מקהילת החותרים העולמית. עכשיו אתם יכולים לבחור את הדרך הכי נכונה בשבילכם להשתפר ולהתקדם. ישנם כאלו שיבחרו לחתור לבד או עם חבר. וישנם כאלו שעל מנת להוציא את מירב היכולת מעצמם ולקבל ביטחון בים ובחתירה, יבחרו לחתור בקבוצה. לא משנה באיזו דרך תבחרו. רק תוודאו שאתם שומרים על עצמכם ועל אחרים בים, ושאתם נהנים מכל רגע קטן תחת השמש.

כותב המאמר: שחף שיר, מדריך סאפ במועדון הגלישה פריגל