ההזמנה שלך

משלוח חינם* ברכישה מעל 350 ש״ח

לימודי גלישת סאפ

איך נכנסים לעולם החתירה בגלשן סאפ?

איך תיכנסו לעולם החתירה בגלשני סאפ, ואיך עושים את זה בצורה הכי נכונה ומקצועית?

כמועדון ותיק לספורט ימי אנחנו מקבלים הרבה פניות של מתעניינים ולקוחות אשר שואלים אותנו מהי הדרך הנכונה ביותר להיכנס לתחום של החתירה בסאפ?
לכן, החלטנו להקדיש לכך מאמר קצר אשר מטרתו הינה לתת לכם הכוונה מקצועית בעזרת שלוש פעולות שאתם צריכים לעשות על מנת להיכנס בצורה הנכונה, המקצועית והבטיחותית ביותר לתחום החתירה בגלשני סאפ.
אם תעקבו אחרי הפעולות האלו, מובטח לכם שתגיעו לרמת חתירה גבוהה והבנה של הים, אשר תקנה לכם ביטחון לבלות בים שעות על גבי שעות ופשוט להנות ממה שיש לים ולתחום החתירה בסאפ להציע.

סאפ מקצועני או חובבני?

ראשית, תבינו למה אתם נכנסים.
ספורט ימי בכלל ותחום החתירה בסאפ הוא עולם מהנה מאוד ובעל יתרונות רבים הן מהבחינה הפיזית והן מהבחינה המנטלית. לסאפ יתרונות פיזיים רבים כגון חיזוק השרירים המייצבים של הגוף, חיזוק שרירי פלג גוף עליון רבים כגון גב וכתפיים ושיפור הקואורדינציה. בנוסף, לשהות בחוף ובים ישנם יתרונות פסיכולוגיים חיוביים על האדם והוכח במחקרים ששהות קבוע ליד הים עשויה לשפר את איכות חייכם.

יחד עם זאת, זהו תחום ספורט אשר דורש מכם להגיע לים באופן קבוע ולהתמיד על מנת להתקדם ולהשתפר. לכן, לפני שאתם מתחילים, החליטו עם עצמכם כמה עמוק אתם מעוניינים להיכנס לתחום. ההחלטה הזאת תשפיע על הדרך שבה תצטרכו לנהוג בכדי להגיע ליעד. בפועל, הכוונה היא להחליט האם אתם רוצים לחתור בתדירות נמוכה של כמה פעמים בחודש עם חבר או חברה, או לחלופין, להגיע לרמה של גלישת גלים על הסאפ או השתתפות בתחרויות עם גלשנים מיוחדים למהירות גבוהה. כעת שאתם יודעים באיזה אופן אתם רואים את עצמכם משתלבים בתחום, עוברים לשלב הבא.

 

איך מתחילים ללמוד סאפ?

שנית, תחליטו מהי הדרך שבה אתם מתחילים ללמוד לחתור על גלשן סאפ

זו אולי השאלה החשובה ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם, הדרך שבה תבחרו להתחיל יכולה לקבוע את העתיד שלכם בספורט ולדעתנו היא נקודת מפתח קריטית בתהליך. כמו בהרבה תחומים בחיים שלנו, אנחנו הישראלים אוהבים ללמוד לבד וחושבים לפעמים שאנחנו מבינים הכל וכמובן הכי טוב. אין ספק שזאת אחת התכונות של העם שלנו שגם נותנת לנו יתרון ענק בתחומים רבים אך לעיתים היא יכולה להוות בעיה כאשר אנו נכנסים לתחום שיש בו אלמנט מסוים של סכנה.

נכון שתחום החתירה בסאפ הוא תחום מהנה בטירוף, אך צריך לזכור שהוא מתבצע בתוך הים שהוא אחד מכוחות הטבע החזקים ביותר שיש, ואי הבנה או זלזול בו יכולה להביא לתוצאות לא נעימות. לכן, ההמלצה הגורפת שלנו היא שתלכו לפחות לשיעור היכרות אחד המועבר על ידי מדריך מנוסה או מועדון גלישה ותיק בתחום הספורט הימי. שיעור היכרות בסאפ יתן לכם את מושג בסיסי ביותר כיצד להתחיל לחתור באופן בטיחותי ועם טכניקה נכונה.

בדרך כלל מי שרציני בכוונות שלו להיכנס לתחום ומגלה את ההנאה המרובה שיש לסאפ להציע בתום השיעור, יבין שעליו לקבל ידע מורחב יותר ויצטרף לקבוצת שיעורים או קורס מורחב יותר.

קורס חתירה בגלשן סאפ מקצועי ואיכותי, יתן לך את הבסיס הנכון ביותר מבחינת טכניקה נכונה של חתירה ומבחינת היכרות עם תנאי הים השונים על מנת שתוכל להגיע לים באופן סדיר ולהתקדם בצורה נכונה בספורט.

גם לדור הצעיר אנחנו נותנים אפשרות להכרות עם עולם הסאפ באמצעות קייטנת גלישה שהיא מחנה ימי של ממש, בו ניתנת התנסות בגלישת סאפ לילדים בגיל צעיר.

 

ולבסוף, תחליטו האם אתם שוכרים או קונים סאפ?

מכיוון שהמדינה שלנו שופעת בימי שמש ושוכנת לחופו של הים התיכון, ישנם מועדוני גלישה רבים לארוך החוף אשר ברובם מציעים מכירה של גלשני סאפ חדשים או גלשני סאפ יד 2, השכרה או שילוב של שניהם בתחום הסאפ. לכן, לאחר שסיימתם את תהליך הלמידה הקצר. עליכם להחליט באיזה אופן תתאפשר לכם גישה זמינה לסאפ שתוכלו לחתור ולהתאמן איתו. רוב החותרים שאנחנו אימנו לאורך השנים התחילו ברכישה של כרטיסיית השכרות של סאפ, ולאחר מכן כאשר קיבלו ביטחון וניסיון בתחום רכשו להם גלשן סאפ פרטי אשר מותאם במדויק למידותיהם ורמתם. שימוש בכרטיסייה מאפשר ניסוי של סאפים בגדלים שונים ולכן יעזור לך כאשר תחליט לרכוש את הסאפ הראשון שלך.

אנחנו מזמינים אתכם באופן אישי להגיע אלינו למועדון הגלישה והספורט הימי פריגל בחוף שדות ים ולהנות מהחוף הנוח ביותר מבחינת גישה ואזור אימון לספורט ימי שיש לאורך קו החוף של ישראל. אתם מוזמנים להגיע ולראות בעצמכם במה מדובר!

אם עברתם את כל הפעולות שציינתי, מזל טוב! רשמית אתם חלק מקהילת החותרים העולמית, עכשיו אתם יכולים לבחור את הדרך הכי נכונה בשבילכם להשתפר ולהתקדם, ישנם כאלו שיבחרו לחתור לבד או עם חבר וישנם כאלו שעל מנת להוציא את מירב היכולת מעצמם ולקבל ביטחון בים ובחתירה, יבחרו לחתור בקבוצה מאורגנת.
לא משנה באיזו דרך תבחרו. רק תוודאו שאתם שומרים על עצמכם ועל אחרים בים, ושאתם נהנים מכל רגע קטן תחת השמש.

לחלופין, אם עדיין לא הבנתם מהי הדרך הנכונה עבורכם להיכנס לתחום החתירה בגלשני סאפ.
צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח להכווין אתכם, לעזור לכם בכל דרך ששרק ניתן ולהבטיח שתעשו את הצעדים הראשונים שלכם בים ובעולם החתירה על גלשני הסאפ בצורה הטובה והנכונה ביותר עבורכם.

צרו איתנו קשר בטלפון:

072-3952281

ניפגש במים!
צוות פריגל…

One comment

  1. תודה שחף, מאמר מצויין

Comments are closed.