fbpx
0
לשמור על חליפת גלישה

מהי הדרך הטובה ביותר לשמור על חליפת הגלישה שלך בארבעה צעדים פשוטים?

חליפות גלישה הן המצאת המאה! הן מאפשרות לנו, גולשי הרוח, הקייט, הסאפ והגלים לגלוש בתנאי ים קיצוניים וקרים יותר, ולהאריך את זמן השהייה שלנו במים בחודשי החורף באופן משמעותי. בקיצור, חליפת גלישה מחממת ואיכותית היא פריט חובה אצל כל גולש שמכבד את עצמו.

לפני שנת 1952, לא היו לגולשים חליפות גלישה. והם נאלצו לגלוש עם בגד ים קצר גם שתנאי מזג האוויר והים היו קרים. התוצאה, הגולשים יכלו להישאר זמן קצר במיוחד במים. גם כאשר תנאי הים, הגלים והרוח היו מושלמים. אז מה קרה בשנת 1952? גולש מקליפורניה, שלא יכל להמשיך לסבול את הקור, חיפש את היכולת להישאר במים קרים לאורך זמן והמציא את החליפה הראשונה.

מאז ועד היום, הרבה השתנה בתחום חליפות הגלישה, החליפות הראשונות היו כבדות, מסורבלות, מקשות על תזוזה, ולא גמישות בכלל.. לעומת זאת היום, חליפות הגלישה עשויות מחומרים קלים מאוד, גמישים, נוחים ללבישה על הגוף ומחממים בצורה יוצאת דופן. כל אלו הופכים את חליפת הגלישה המודרנית לפריט חובה לכל גולש, והן הופכות את ימי הגלישה בחורף לנסבלים ואפילו מהנים בצורה בלתי רגילה.

גולשים רבים אינם מודעים לדרך הנכונה שבה צריך להתייחס לחליפת הגלישה שלהם ולעיתים קרובות מאוד משתמשים ומטפלים בהן לא נכון, מה שגורם לקיצור חיי החליפה באופן משמעותי והחלפת חליפות בתדירות גבוה תוך הוצאה כספית נוספת בכל פעם.

4 טיפים מעולים לשמירה על חליפות גלישה

לכן, בתור מועדון גלישה וספורט ימי, אשר שם לו למטרה לקדם את תרבות הגלישה בארץ ולחנך גולשים לשימוש נכון ואחראי בציוד שלהם החלטנו ליצור עבורכם את המדריך לשמירה על חליפת הגלישה שלכם ולהארכת השימוש בה לאורך שנים. אם תעקבו אחרי ארבעת הטיפים האלו, מובטח כי החליפה שלכם תעשה את העבודה שלה טוב יותר, תשמור על גמישות, תחמם יותר ותאריך חיים לתקופה ארוכה יותר ממה שאתם רגילים.

1. חליפות גלישה שוטפים לאחר כל שימוש במים מתוקים

בזמן השימוש בחליפה, נצמדים אליה סוגים שונים של לכלוך כגון חול, מלח מן הים ולעיתים גם שתן (רחמנא לצלן) של הגולש שרוצה לחמם את עצמו בעת הגלישה במים הקרים. לכן, שטפו את החליפה במים פושרים ומתוקים, והסירו ביסודיות כל שאריות של לכלוך ממנה.
חשוב מאוד! אין לשטוף את החליפה במים חמים מאוד או אפילו חמימים! שטיפה במים חמים הורסת את ההדבקות וההלחמות של החליפה, ופוגעת בנאופרן עצמו שממנה עשוי החליפה. שטיפה במים חמים מחלישה את החליפה, גורמת לה לאבד מן צורתה המקורית ולכן הופכת אותה לפחות מתאימה לגוף הגולש ומקצרת את השימוש שהגולש יכול לעשות איתה באופן משמעותי.

2. חליפת גלישה צריכה להיות תלויה במקום מתאים

תליית החליפה לאחר השימוש אמורה להתבצע במקום מוצל ולא בשמש ישירה. תליה של חליפת הגלישה שלך תחת קרני שמש ישירות, פוגעת בכל חלקי החליפה ולאורך זמן פשוט “מפרקת” אותה. בנוסף, את החליפה יש לתלות על קולב מאמצע החליפה שהיא משתלשלת משני צידי הקולב, ולא מאזור הכתפיים. תליה מאזור הכתפיים, בשילוב עם הכובד של החליפה שהיא רטובה, פוגע והורס את הצורה הטבעית שלה ופוגם באיכות החימום שלה.

3. חליפת הגלישה תולים עם הצד הפנימי כלפי חוץ

תלייה בצורה כזאת מאפשרת ייבוש מהיר יותר של החלק הפנימי. ומונעת יצירה של עובש מן הרטיבות על החליפה. ראשית תלה את חליפת הגלישה שלך עם הצד הפנימי כלפי חוץ, וכאשר הצד הפנימי מתייבש לחלוטין, הפוך את החליפה שוב שגם הצד החיצוני יתייבש ובכדי למנוע יצירה של עובש על החליפה.

4. אחת לכמה שימושים, טובלים את חליפת הגלישה בדלי עם מים ותוספת מעט מרכך כביסה

טבילה כזאת מאפשרת ניקוי יסודי יותר של החליפה בכל הקפלים והמקומות שקשה להגיע אליהם, ישמור עליה רכה לאורך זמן ויעניק לה ריח טוב.
חשוב מאוד! לאחר שלב זה יש לשטוף את החליפה במים קרים כדי להוריד שאריות של מרכך כביסה.

רוצים להתייעץ איתנו לגבי התאמת חליפת גלישה במיוחד בשבילכם?
צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם