fbpx
0
אדם גולש בגלשן רוח

איך לבחור גלשן רוח? איזה גלשן רוח הכי מתאים לי? כיצד בוחרים גלשן רוח ראשון?

תחום גלישת הרוח בארץ הוא תחום מפותח מאוד לאורך הרבה שנים. העובדה שמדינת ישראל שוכנת לחופיו של הים התיכון, ונהנית מימי שמש רבים, הפכה את הספורט לפופולרי במיוחד בקרב אוהבי ים.

מדי שנה, הרבה גולשים חדשים מעוניינים להצטרף לתחום ועושים קורס גלישת רוח במועדון גלישה וספורט ימי מקצועי שלאחריו ברבים מן המקרים, הם מעוניינים ברכישת ציוד, אך בין אין סוף האפשרויות של ציוד משומש וחדש, כיצד תבחרו את מה שהכי מתאים לכם?

במאמר הבא, תקבלו את התשובות שיתנו לכם את הידע והבטחון הנדרש על מנת לרכוש את גלשן הרוח הראשון שלכם.

דעו מהי הרמה שלכם בגלישת רוח

על מנת להחליט איזה גלשן רוח הכי מתאים לכם לקנות, תצטרכו לדעת לומר מהי רמת הגלישה שלכם.
רמת הגולש נקבעת לפי כמה פרמטרים ראשית, מה הניסיון שלכם בים. ככל שביליתם יותר זמן במים עם גלשן הרוח, במהלך הקורס ואחריו, הניסיון שלכם בים עולה ואיתו הביטחון העצמי בים ובתפעול הגלשן. שנית, היכולות האישיות שלכם בתור גולשי רוח. ככל שהגולש בכושר פיזי טוב יותר, הוא יכול לבלות שעות רבות יותר בים ולהתמודד עם תנאי ים מאתגרים יותר. לכן, לפני שאתם רצים לקנות גלשן, שבו עם עצמכם והגדירו מהי הרמה האמיתית שלכם.
ככל שאתם בכושר טוב יותר ועם שעות ים רבות יותר, הרמה ההתחלתית שלכם גבוהה יותר ולהפך.

בנוסף, על מנת לרכוש גלשן רוח שמתאים לרמתכם קחו בחשבון את הנתונים הפיזיים שלכם כגון משקל וגובה. ככל שמשקלו של הגולש גבוה יותר, הוא יאלץ לרכוש גלשן רוח בנפח גדול יותר על מנת שיציף אותו ויתן לו מספיק יציבות להרמת חבל, גלישה וסיבובים. כמו כן, ככל שהגולש גבוה יותר, מרכז הכובד שלו עולה והיציבות שלו על הגלשן יורדת. לכן גולשים גבוהים וכבדים יבחרו בגלשנים בעלי נפח גבוה יותר.

החליטו באילו תנאים ים אתם מתכוונים לגלוש רוח

עוד נושא חשוב על מנת להחליט מהו גלשן הרוח שהכי מתאים לכם לקנות הוא לדעת מהם התנאים בהם תבחרו לגלוש. תנאי הים שבהם תגלשו משפיעים בצורה ניכרת על בחירת הגלשן שלכם. בגדול, אם עוצמת הרוח שאתם גולשים בה בדרך כלל היא רוח קלה בין 5 ל 15 קשרים, תעדיפו גלשן בעל נפח גבוה יותר. לעומת זאת, אם עוצמת הרוח שאתם גולשים בה היא רוח חזקה שבין 15-25 קשרים, תעדיפו לבחור גלשני רוח עם נפח בינוני ולא גדול מדי שיקשה את השליטה שלכם בגלשן ברוחות חזקות.

פרמטר חשוב נוסף הוא תנאי הים בהם אתם גולשים, אם אתם גולשים בעיקר בחופי הים התיכון, בהם תנאי הים משתנים בכל יום בין ים שטוח לחלוטין לים גלי, תעדיפו לבחור גלשן עם נפח גבוה יותר שייתן לכם מענה כאשר הים גלי יותר. לעומת זאת, אם אתם גולשים בעיקר בחופי אילת, שם הים שטוח במהלך כל השנה, תוכלו לבחור בגלשן עם נפח קטן יותר.

מה המחיר של גלשן רוח?

כמה זה עולה לי? החליטו כמה אתם מתכוונים להשקיע בציוד גלישת הרוח שלכם

זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר כאשר זה מגיע לקניית ציוד. הגדירו את התקציב שלכם מראש. דבר זה יקל עליכם מאוד את ההחלטה על קניית הגלשן הנכון עבורכם.
טווח המחירים הוא גדול ונרחב ויכול לנוע בין 3000-5000 ש”ח לחבילת ציוד משומשת ובין 6000-9000 ש”ח לחבילת ציוד חדשה.

גלשני רוח חדשים או גלשני רוח יד 2, לא משנה במה תבחרו בסוף, הכי חשוב שהגלשן יעמוד בדרישות שלכם וברמת הגלישה שלכם ולא יתן מענה רק לפרמטר של מחיר.
לא פעם אני נתקל בגולשים שקנו חבילת ציוד משומשת במחיר נמוך מאוד, אך עם התאמה חלקית למדי לדרישות שלהם והיכולות שלהם.

עוד משהו נוסף שצריך לזכור, במידה והחלטתם לרכוש סט משומש, יש לבדוק את התקינות שלו, במצב כזה כדאי להתייעץ עם גולש שמבין ומכיר את הציוד או עם חנות שמתעסקת בציוד גלישה.

איזה נפח גלשן מתאים לכם?!

אז בואו נעשה קצת סדר על מנת להבין איזה גלשן רוח מתאים לכם.

מקמו את עצמכם על הציר הבא: אם אתה גולש כבד/גבוה, רמת גלישה מתחיל, תנאי ים של רוח חלשה וגלישה בים התיכון, אתה תבחר בגלשן של 160 ליטרים ומעלה כגלשן הראשון שלך. בקצה השני, אם אתה גולש קל/נמוך, רמת גלישה בינוני/מתקדם, תנאי ים של רוח חזקה וגלישה בים תיכון ואילת. אתה תבחר בגלשן רוח בין 130-150 ליטרים. אם אתם נמצאים על הרצף שבין הקצוות האלו. תבחרו בגלשן בנפח של בין 140-160 ליטרים.

עכשיו אחרי שקראתם את המאמר, אתם כבר צעד אחד קדימה לעבר הגלשן החדש שלכם. אם בכל זאת אתם מרגישים שחסר לכם עוד מידע מקצועי שיעזור לכם לעשות את הבחירה הכי נכונה עבורכם, אל תהססו להתקשר אלינו ולהתייעץ. אנחנו כאן כדי לעזור לכם…

צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון:
הטלפון של החנות: 074-7012930