fbpx
0

איזה גלשן רוח הכי מתאים לי?

איזה גלשן רוח הכי מתאים לי?

תחום גלישת הרוח בארץ הוא תחום מפותח מאוד לאורך שנים. העובדה שמדינת ישראל שוכנת לחופיו של הים התיכון, ונהנית מימי שמש רבים הפכה את הספורט לפופולרי במיוחד בקרב אוהבי ים. מדי שנה, הרבה גולשים חדשים מעוניינים להצטרף לתחום ועושים קורס גלישת רוח שלאחריו ברבים מן המקרים, הם מעוניינים ברכישת ציוד.
בין כל האפשרויות של ציוד משומש וחדש, כיצד תבחרו את מה שהכי מתאים לכם?

במאמר הבא, תקבלו את התשובות שיתנו לכם את הידע והבטחון הנדרש על מנת לרכוש את גלשן הרוח הראשון שלכם.

1. הגדירו את הרמה שלכם: רמת הגולש נקבעת לפי כמה פרמטרים. ראשית, מה הניסיון שלכם בים. ככל שבילתם יותר זמן במים עם גלשן הרוח, במהלך הקורס ואחריו. הניסיון שלכם בים עולה ואיתו הביטחון העצמי בים ובתפעול הגלשן. שנית, היכולות האישיות שלכם בתור גולשי רוח. ככל שהגולש בכושר פיזי טוב יותר, הוא יכול לבלות שעות רבות יותר בים ולהתמודד עם תנאי ים מאתגרים יותר. לכן, לפני שאתם רצים לקנות גלשן. שבו עם עצמכם והגדירו מהי הרמה האמיתית שלכם. ככל שאתם בכושר טוב יותר ועם שעות ים רבות יותר. הרמה ההתחלתית שלכם גבוהה יותר ולהפך.

2. נתונים פיזיים: נתון נוסף וחשוב מאוד הוא הנתונים הפיזיים של האדם כגון משקל וגובה. ככל שמשקלו של הגולש גבוה יותר, הוא יאלץ לקחת גלשן בנפח גדול יותר על מנת שיציף אותו ויתן לו מספיק יציבות להרמת חבל, גלישה וסיבובים. כמו כן, ככל שהגולש גבוה יותר, מרכז הכובד שלו עולה והיציבות שלו על הגלשן יורדת. לכן גולשים גבוהים וכבדים יבחרו בגלשנים בעלי נפח גבוה יותר.

3. תנאי גלישה: התנאים בהם תבחרו לגלוש, משפיעים בצורה ניכרת על בחירת הגלשן שלכם. בגדול, אם עוצמת הרוח שאתם גולשים בה בדרך כלל היא רוח קלה שבין 5-15 קשרים. תעדיפו גלשן רוח גדול עם נפח גבוה יותר. לעומת זאת, אם עוצמת הרוח שאתם גולשים בה היא רוח חזקה שבין 15-25 קשרים. תעדיפו לבחור גלשן עם נפח בינוני ולא גדול מדי שיקשה את השליטה שלכם בגלשן ברוחות חזקות. פרמטר חשוב נוסף בנושא הזה הוא תנאי הים בהם אתם גולשים. אם אתם גולשים בעיקר בחופי הים התיכון, בהם תנאי הים משתנים בכל יום ונעים נין ים שטוח לחלוטין לים גלי. תעדיפו לבחור גלשן עם נפח גבוה יותר שייתן לכם מענה כאשר הים גלי יותר. לעומת זאת, אם אתם גולשים בעיקר בחופי אילת, שם הים שטוח במהלך כל השנה. תוכלו לבחור בגלשן עם נפח קטן יותר.

4. תקציב: אחד הפרמטרים החשובים ביותר כאשר זה מגיע לקניית ציוד חדש. הגדירו את התקציב שלכם מראש. דבר זה יקל עליכם מאוד את ההחלטה על קניית הגלשן הנכון עבורכם. גלשנים חדשים נעים בין מחירים של 3,900 ש”ח לגלשן חדש. כאשר חבילות של ציוד גלישת רוח חדש אשר כוללות את כל הציוד הנדרש: מפרש, מנור, תורן וציוד נלווה. מתחילות במחיר של 5,900 ש”ח.בגזרת גלשני רוח משומשים, טווח המחירים הוא גדול ונרחב ויכול לנוע בין 1,000-4,000 ש”ח לגוף גלשן משומש. ובין 2,500-5,000 לחבילת ציוד שלמה. לא משנה במה תבחרו בסוף, אך חשוב שהגלשן יעמוד בדרישות שלכם וברמת הגלישה שלכם. ולא יתן מענה רק לפרמטר של מחיר. לא פעם אני נתקל בגולשים שקנו חבילת ציוד משומשת במחיר נמוך מאוד, אך עם התאמה חלקית למדי לדרישות שלהם וליכולות שלהם.

אז בואו נעשה קצת סדר. בשורה התחתונה איזה נפח גלשן מתאים לכם?!

מקמו את עצמכם על הציר הבא: אם אתה גולש כבד/גבוה, רמת גלישה מתחיל, תנאי ים של רוח חלשה וגלישה בים התיכון. אתם תבחרו בגלשן של 160 ליטרים ומעלה. בקצה השני, אם אתה גולש קל/נמוך, רמת גלישה בינוני/מתקדם, תנאי ים של רוח חזקה וגלישה בים תיכון ואילת. אתם תבחרו בגלשן רוח בין 130-150 ליטרים. אם אתם נמצאים על הרצף שבין הקצוות האלו. תבחרו בגלשן בנפח של בין 140-160 ליטרים.

עכשיו אחרי שקראתם את המאמר, אתם כבר צעד אחד קדימה לעבר הגלשן החדש שלכם. אם בכל זאת אתם מרגישים שחסר לכם עוד מידע מקצועי שיעזור לכם לעשות את הבחירה הכי נכונה עבורכם. אל תהססו להתקשר אלינו ולהתייעץ. אנחנו כאן כדי לעזור לכם…

כותב המאמר: שחף שיר, מדריך גלישת רוח במועדון הגלישה פריגל
התקשרו עכשיו להתייעץ עם שחף 055-8821852 \ מועדון פריגל 074-7012930