ההזמנה שלך

משלוח חינם* ברכישה מעל 350 ש״ח

המפרשים המומלצים לשנת 2023

5 המפרשים המומלצים לשנת 2023!

כמה שאנחנו אוהבים גלישת רוח! הספורט הוותיק, שנדמה כי לא משנה כמה זמן עובר או איזה סוגי ספורט חדשניים אחרים נכנסים לתחום, מצליח לשמור על מעמדו והרלוונטיות שלו לאורך שנים. מה שכן משתנה ומשתדרג לאורך השנים, הוא הציוד שבו משתמשים גולשי הרוח כדי לתרגל את הספורט האהוב עליהם. מפרשים, גלשנים, תרנים ומנורים. כל אלו עברו שדרוג רציני בשנים האחרונות וניתן לראות שהחברות המובילות בעולם עושות מאמצים רבים כדי להביא ללקוח הקצה, הגולש, את הציוד האיכותי, הקל והעמיד ביותר. ציוד שיאפשר לו להנות מהספורט שהוא כל כך אוהב ויאפשר לו רמת ביצועים גבוהה בשילוב עם נוחות משתמש ועמידות לאורך זמן.

בסקירה הבאה נביא לכם את המפרשים שלדעתנו הכי כדאי לשים עליהם עין בשנת 2023. כל המפרשים ברשימה מיוצרים על ידי חברת גלישת הרוח המובילה בעולם, חברת SEVERNE האוסטרלית שמייצרת אך ורק ציוד גלישת ציוד רוח. מה שמבטיח שכל מה שעובר תחת הידיים שלהם עשוי במטרה אחת ויחידה – לייצר את הציוד הטוב והמדויק ביותר לגולשי הרוח ברחבי העולם! ולפי הניסיון שלנו לאורך השנים, הם עושים זאת בצורה יוצאת דופן. יאללה בואו נתחיל….

מפרשי WAVE

הקטגוריה שבחרנו להתמקד בה למפרשים המומלצים ביותר לשנת 2023 היא מפרשי הוויב והקרוסאובר. מפרשים קלים ומחוזקים המאפשרים גלישה ברוח חזקה, גלים גבוהים ותנאי ים מאתגרים ומאפשרים לגולש להגיע לקצה גבול היכולת שלו.

1. ה- BLADE 

הבלייד הוא מפרש הדגל בקטגוריית הגלים של חברת SEVERNE כבר כמעט שני עשורים! 

עוד מהדגמים הראשונים והוותיקים הבלייד מיצב את עצמו כמפרש עם שילוב כמעט מושלם בין עמידות ויעילות. זאת אומרת שהבלייד הוא גם חזק ועמיד מאוד, עשויי מחומרים מתקדמים ומשלב טכנולוגיות חדשניות בייצור שלו. יחד עם זאת הוא קל משקל, יציב מאוד בידיים של הגולש ומקנה תחושת ביטחון במגוון ענק של תנאי ים, במיוחד שהגלים והרוח מתחזקים ומייצרים תנאי ים מאתגרים. הבלייד הוא “סוס עבודה”, מפרש שפשוט אפשר לסמוך עליו שיתן לכם בדיוק את מה שאתם צריכים מתי שאתם צריכים. והכי חשוב יישאר אתכם לאורך זמן.

השנה הבלייד בנוי בטכנולוגיית GRADIENT PANEL החדשה – פאנלים מחוזקים אשר מייצרים חפיפה בין חלקי המפרש השונים ומחלקים את עומסי המתיחה בצורה שווה ונכונה יותר לאורך המפרש. צורת בנייה כזאת מקנה למפרש עמידות, חוזק ומשקל קל. ויותר חשוב! תחושה קלה, מהירות תגובה ויכולת שליטה גבוהה במגוון רחב של תנאי ים ורוח.

למי המפרש מתאים? 

לכל גולש רוח שמעוניין במפרש עמיד וקל משקל שילווה אותו לאורך שנים ויאפשר לו גלישה כמעט בכל תנאי הים. ובמיוחד לגולשי רוח בגלים שרוצים לקחת את הגלישה שלהם לרמה ולאתגר את עצמם בגלישה התנאי ים קיצוניים מבלי לדאוג למפרש.

2. ה- BLADE PRO

ה-Blade Pro החדש הוא גרסת הפרימיום של ה-Blade האגדי. הבלייד פרו הוא מפרש לגלישת רוח בגלים, רוח חזקה ותנאי ים מאתגרים. אך הוא יכול לשמש כמפרש לכל תנאי הים בשל התחושה הקלילה והנוחה שהוא נותן לגולש.

הבלייד פרו משלב בין שתי טכנולוגיות ייחודיות:

CarbonFusion – פריסת סיבי פחמן בצורה ייחודית בכל חלקי המפרש מלמטה למעלה, לטובת חלוקת עומס אופטימלית. סיבי קרבון יוצרים את היחס חוזק למשקל הטוב ביותר מכל שאר החומרים האחרים לייצור מפרשים. הסיבים מקנים למפרש יכולת תגובה טובה יותר, טווח רוחות גדול יותר, חוזק יוצא דופן ומשקל קל.

כמו באחיו הוותיק הבלייד, גם כאן קיימת טכנולוגיית GRADIENT PANEL שמקנה למפרש עמידות, חוזק ומשקל קל. וחשוב מכך! תחושה קלה, מהירות תגובה ויכולת שליטה גבוהה במגוון רחב של תנאי ים ורוח.

למי המפרש מתאים?

המפרש מוגדר כמפרש לגלישת רוח בגלים, רוח חזקה ותנאים ים קיצוניים והוא מותאם במיוחד לגולשי קצה. יחד עם זאת, בשל המשקל הקל, נוחות הגלישה והעמידות, הוא יכול לשמש גולשים בכל הרמות אשר מחפשים מפרש עם תחושת גלישה קלילה בידיים ועמידות לאורך זמן. 

3. ה- S-1

עוד מפרש ותיק עם קבלות בתחום גלישת הרוח בגלים. ה S-1 הוא מפרש עם 4 שחיפים בלבד, קל מאוד ובעל יכולות ביצוע ותמרון גבוהות בגלים.

מה שמייחד את ה S-1 לעומת דגמי מפרשי הWAVE האחרים של SEVERNE הוא תחושת הכוח הגדולה יותר ביד האחורית. ייחוד זה מקנה למפרש משיכה גדולה בחלק האחורי של המפרש ומאפשר לגולש לייצר כוח בצורה חדה ומהירה יותר כדי לבצע את התמרונים על הגל בצורה המהירה והקלה ביותר.

כמו שאר מפרשי הוויב של SEVERNE, גם ה S-1 בנוי בטכנולוגיית GRADIENT PANEL שמקנה למפרש עמידות, חוזק ומשקל קל. ויותר חשוב! תחושה קלה, מהירות תגובה ויכולת שליטה גבוהה במגוון רחב של תנאי ים ורוח.

למי המפרש מתאים?

האס-1 מיועד לגולשי רוח בגלים המעוניינם במפרש המאפשר להם לבצע את התמרונים הכי מהירים. ל. בשל היכולת שלו לייצר כוח בכל זמן נתון הוא יכול לשמש גם גולשי פרירייד שמעוניינים במפרש קל ועמיד שיכול לשמש גם שהתנאים הופכים ליותר מאתגרים, הרוח מתחזקת והגלים עולים. וכמובן לגולשי קצה אשר מחפשים מפרש קל שיכול לייצר המון כוח ומאפשר תמרון וביצועים אגרסיביים על הגלים. 

4. ה- GATOR

הגאטור הוא המפרש המושלם לכל גולש שמחפש מפרש אחד לגלוש איתו בכל תנאי הים. הגאטור משתייך לקטגוריית הקרוסאובר. ניתן לגלוש איתו גם פרירייד בים שטוח יחסית ורוח בינונית/חזקה. וגם פריוויב כאשר הים הופך להיות גלי ומאתגר והרוח מתחזקת.

המפרש מחוזק מאוד והוא מאפשר שילוב ומעבר בין סוגי הגלישה השונים מבלי הצורך להחליף למפרש מחוזק כאשר רוצים לגלוש בתנאי ים חזקים יותר עם ים צ’ופי או גלים. יחד עם זאת, הוא מייצר כוח ומושך יותר מאשר מפרשי WAVE ולכן הוא נותן מענה גם לגולשי פרירייד שמחפשים מפרש מחוזק ועמיד מאוד שישמור על הצורה והערך שלו לאורך זמן.

הגאטור בנוי עם חומרים מתקדמים מאוד ובשילוב טכנולוגיית ה Spider Fibre reinforcements – רשת של חוטי פיברגלס המפזרים עומסי המפרש על פני התפרים ולאורך גוף המפרש. שימוש בסיבים חזקים וקלים הופך את המפרש לעמיד וחזק יותר. ומשפר את המשקל ואת יכולת התמרון שלו.

עיצוב המפרש לא השתנה בין 2022 ל 2023 והוא שומר על הקו העיצובי שלו ושומר על השם שלו כמפרש קרוסאובר מעולה.

למי המפרש מתאים?

הגאטור מתאים לכל גולש רוח בכל רמה וכמעט לכל ים. מגולשים מתחילים שזהו מפרש הפרירייד הראשון שלהם ועד גולשי רוח מנוסים שמחפשים מפרש אחד שיתן להם מענה לכל ים.

5. ה- FREEK

הפריק, מפרש הפריסטייל של סוורן. אמנם הוא לא מפרש המיועד במיוחד לגלישת רוח בגלים, אך בשל רמת הביצועים הגבוהה מאוד שלו והמשקל הקל, גולשי רוח רבים משתמשים בו גם לגלישת רוח כאשר הים גלי אך לא סוער מידי. 

המפרש עוצב במטרה לתת לגולש את היכולת להתרומם בקלילות באוויר לתרגילים בשילוב שליטה גבוהה במיוחד.

המפרש עשוי מחומרים מיוחדים אשר גורמים לו להיות קל מאוד, במיוחד לתרגילי פריסטייל במהירות גבוהה. הפריק מתאים למגוון רחב של רוחות, והעיצוב שלו מקנה לו אפשרות של צבירת מהירות גבוהה בפרק זמן קצר מאוד ויכולת קפיצה ועלייה לאוויר מעולות.

למי המפרש מתאים?

המפרש מושלם למי שמחפש לעלות הכי גבוה, ולתת את הביצועים הכי רדיקלים וחזקים שיש. וכמו כן, לגולשי פרירייד שמחפשים מפרש קל, מושך ויציב לגלוש איתו במגוון תנאי ים.

לסיכום,

אלו המפרשים הטובים והמתאימים ביותר לגלישת רוח בתנאי ים מאתגרים וגלים. אם אתם מחפשים מפרש שיתן לכם מענה כאשר הים הופך להיות סוער יותר והרוח עולה, או שאתם מעוניינים במפרש מחוזק ועמיד שישמר לכם לאורך זמן, שימו יד על אחד מהמפרשים שהמלצנו עליהם ואנחנו מבטיחים לכם שלא תתאכזבו!

המפרשים החדשים בחנות פריגל

עדיין לא בטוחים באיזה מפרש לבחור? יכולים לקראו את המדריך המקצועי שלנו לבחירת מפרש לגלישת גלים. רוצים לקבל מאיתנו ייעוץ והכוונה בבחירת המפרש הנכון עבורכם? צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור.

נתראה במים, צוות פריגל.

אודות המחבר:

Accessibility Toolbar