ההזמנה שלך

משלוח חינם* ברכישה מעל 350 ש״ח

גלישת ווינג wing

ווינג סרף – הספורט החדש שמטריף את עולם הגלישה

מה זה ווינג?

וינג היא כנף לגלישה המלאה באוויר ומשלבת בין שני סוגי ספורט ימי שונים: גלישת רוח וגלישת הקייטסרף.
הוינג מאפשרת גלישה בכל תנאי הרוח והיא מתאימה במיוחד לגלישת פויל וגלישת פויל בגלים. היתרון הענק של הוינג הוא שהיא מאוד קלה וידידותית למשתמש וניתן ללמוד לגלוש בעזרתה בקלות ובמהירות. לכן, היא מתאימה במיוחד גם לאנשים שאין להם ניסיון בים ומעוניינים ללמוד תחום גלישה חדש ומלהיב בקלות יחסית.

הכנף אינה מחוברת לגלשן, היא מוחזקת על ידי הגולש בעזרת שתי רצועות אחיזה מעל הכתפיים של הגולש. כאשר היא מתמלאת באוויר, צורת הכנף מאפשרת התקדמות קדימה בעזרת כוח הרוח במגוון של סוגי ספורט ימי. 

העיצוב המיוחד של הכנף מקנה לגולש יכולת שליטה גבוהה מאוד, עליה קלילה מהמים ויציבות בתעופה באוויר. הכנף עשויה מחומרים חזקים ועמידים ביותר והמבנה המיוחד שלה מקנה לה חוזק ועמידות לאורך זמן

יתרון נוסף שיש לכנף הוינג – מתקפלת בקלות ומהירות לתוך תיק נשיאה קטן, והתפעול שלה הוא קל מאוד ומהיר. רק צריך לנפח את הכנף בעזרת משאבה ייעודית ואתם מוכנים להיכנס למים!

 

איפה אפשר ללמוד לגלוש עם כנף ווינג?

היום, מספר בתי הספר לגלישה שמעבירים קורסים ושיעורים על ווינג הם מצומצמים במיוחד. כמו בכל סוגי הספורט הימי, את הגלישה על הוינג אפשר ללמוד לבד או בקורס מקצועי. 

ההמלצה שלנו כמובן היא ללמוד את גלישת הוינג בבית ספר מקצועי לגלישה וספורט ימי, שם תוכלו לקבל את הבסיס לגלישת הוינג בצורה נכונה ובטיחותית. וכמו כן להתנסות על הציוד לפני שאתם מחליטים האם כדאי לכם להשקיע כסף וזמן בספורט החדש.

אם החלטתם ללמוד לבד, עשו את שיעורי הבית הנכונים לגבי תנאי הים בהם מתאים לגלוש וינג, גודל הוינג המתאים לכם מבחינת תנאי הים בהם אתם גולשים ורמת הגלישה שלכם, באילו חופים הכי כדאי לתרגל עם כנף הוינג ועל איזה גלשן כדאי לכם להתחיל לתרגל עם הוינג.

גלישה עם ווינג

אם אתם מעוניינים ללמוד בצורה מסודרת ומקצועית איך לגלוש עם ווינג, אנו ממליצים ליצור קשר עם בתי ספר לגלישת רוח וקייט הקרובים לאזור מגוריכם ולשאול אותם על כך.

אצלנו בפריגל, תמצאו את אחת מרצועות החוף הנוחות ביותר ללימוד גלישת הווינג. חוף שדות-ים בו אנו עובדים ומתרגלים הוא חוף שסגור מצדו הצפוני על ידי רצועת ריף סלעית ולכן הוא פחות גלי ומאתגר. לכן אם כבר בחרתם להתאמן לבד אנחנו בהחלט ממליצים לכם להגיע אלינו לחוף ולהתחיל את התרגול שם. 

כמו כן, אנו מציעים קורס בגלישת ווינג ושיעורים בהם תוכלו ללמוד את כל מה שצריך על מנת להתחיל ולגלוש ווינג בצורה הכי מהירה והכי בטיחותית שיש. וכמובן לקבל ייעוץ על קניה של הציוד המתאים עבורכם לפי רמת הגלישה שלכם ותנאי הים בהם אתם מעוניינים לגלוש.

בסרטון רואים את אור פרידמן שלנו בסשן גלישת וינג-פויל ברוח מזרחית בינונית.

 

כללי הבטיחות החשובים ביותר לגלישת ווינג

אז אם אתם כמונו, הבנתם כבר את הפוטנציאל העצום שטמון בספורט החדש וינג, והחלטתם כבר לרכוש לעצמכם ציוד או לעבור קורס ולהתחיל לתרגל. חשוב שתדעו שיש כמה כללי בטיחות חשובים מאוד להתנהלות נכונה עם כנף הוינג ועם גלשן הפויל (רוב גולשי הוינג ישתמשו לבסוף בגלשן פויל שהוא מתאים במיוחד לגלישה בשילוב עם וינג).

 

כללי בטיחות:

כניסה ויציאה מהמים תמיד תעשה ממקום בטוח: יש להיכנס מחוף פתוח וחולי ללא סלעים או ריף. כמו כן, יש להיכנס למים בנקודה בה הים הכי שטוח ורגוע ללא גלים ושבירת חוף.

יציאה וכניסה מהמים תמיד תעשה כאשר סנפיר הפויל פונה לכיוון הרוח. ואילו הכנף מוחזקת ביד השניה במצב “ניוטרל”. סנפיר הפויל היא חדה ועלולה לפגוע בוינג, לכן יש למנוע מגע של החלקים ככל הניתן. לקריאה על סנפיר פויל ועל הדרכים לשמור עלייה – לחצו כאן.

בדיקת עומק המים לפני התחלת גלישה: סנפיר הפויל היא ארוכה מאוד, ולכן יש לוודא שעומק המים עולה על עומק כניסתה של הסנפיר למים. על מנת למנוע פגיעה בסנפיר הפויל ובגולש שעלול להיזרק קדימה על הציוד בעת פגיעה של הסנפיר בחול.

שמירת מרחק גדולה מעצמים הבאים: סלעים, ריפים, מזחים, שוברי גלים, שחיינים, מתרחצים, גלי שייט וגולשים אחרים, איזור עם גלים גבוהים או שבירות חוף, אזורי חוף רדוד.

מומלץ לא לתרגל לבד: תרגול נכון יהיה עם שותף או במהלך שיעור מודרך, שבו ניתן לקבל עזרה במידת הצורך.

לא יוצאים אף פעם לתרגל ברוח מזרחית (אופ-שור). רוח שבאה מכיון החוף עלולה לסחוף אותנו ללב ים ללא יכולת חזרה ולכן היא מסוכנת מאוד, ואנו נמנע מתרגול גלישה בתנאים אלו. 

בכל יציאה למים, יש לחבר את הכנף והגלשן אלינו עם ליש בטיחות.

יש לכבד אחרים במים: חשיבות רבה לכיבוד הסביבה הימית, הגולשים והמתרחצים האחרים והימנעות בכל מחיר ממקרים שעלולים לסכן את עצמכם ואחרים. כמו כן, מי שגולש במפנה שמאלי תמיד מפנה לגולש במפנה ימני. 

 

איך צריך לשמור ולתחזק את כנף הווינג?

על מנת להאריך את חיי כנף הווינג שלכם ולהנות ממנה לאורך זמן. אתם צריכים לדעת כיצד להתנהג עם כנף הוינג וכיצד לשמור עליה בצורה נכונה ועם מינימום מקרים של פגיעה בבד ובחלקי הווינג.

ניפוח נכון של גלשן ווינג

ניפוח נכון של כנף הוינג

-וודאו שאזור הניפוח שלך נקי מחפצים חדים או משטחים קשים ומחוספסים. תמיד עדיף לנפח את הוינג על משטח רך כגון דשא או דשא סינטטי.

-נסה לנפח את הווינג באיזור המוסתר מרוח חזקה. ניפוח באיזור בו הרוח חזקה מאוד עלול לגרום לכנף הוינג להתנופף ברוח, להיגרר על האדמה או אפילו לעוף מידך. לכן, נסו למצוא אזור ניפוח שהרוח בו היא קלה או אזור מוסתר מרוח חזקה.

– נפחו תמיד עד ללחץ הניפוח המומלץ ואף פעם לא מעבר אליו. ניפוח יתר עלול לפגוע בוינג.לפני שנכנסים למים

  • נפחו את כנף הוינג שלכם ללחץ הרצוי לפי גודל הכנף שברשותכם. על מנת לדעת בדיוק איזה לחץ ניפוח דרוש, ניתן לצפות בטבלה של חברת Starboard ללחץ ניפוח נכון.
  • אף פעם אל תגררו את הכנף על האדמה בזמן שאתם נכנסים או יוצאים מהמים. הווינג עשויה מחומרים עמידים וחזקים אך בכל זאת גרירה שלה על גבי משטחים קשים תפגע בחלקי הבד ועשויה אף לקרוע או לפוצץ את הבידונים המלאים באוויר.
  • אל תשאירו את הווינג לעמוד בשמש לאורך זמן. שמש ישירה וחום פוגעים בחלקי הוינג ויקצרו משמעותית את השימוש בה.

 

בזמן שאתם במים

  • הימנעו ככל הניתן במגע של כנף הווינג עם סנפיר הפויל. סנפיר הפויל היא חדה מאוד ועלולה בקלות לקרוע את חלקי הבד של הכנף או אפילו לפוצץ את אחד הבידונים המלאים באוויר.
  • הימנעו ככל הניתן מנפילות שלכם על גבי הוינג, תמיד נסו ליפול למים הרחק ככל הניתן מהכנף ומהגלשן.

 

לאחר הגלישה

  • שטפו את כנף הווינג במים מתוקים בכל חלקי הכנף והחיבורים.
  • תנו לכנף הווינג סרף להתייבש לגמרי משאריות של מים מתוקים, לחות ורטיבות. הכנסה של הכנף שהיא רטובה לתוך תיק הנשיאה שלה עלול לגרום להתפתחות של עובש ולפגיעה באיכות של הוינג.
  • קפלו את הווינג בצורה הנכונה והמתאימה לתיק הנשיאה. קיפול נכון שומר על אורך החיים ואיכות הבד של הוינג. דרך הקיפול הנכונה של הוינג ניתן למצוא בקישור הבא.

 

אנו מקווים שגם אתם כמונו נלהבים מהספורט החדש והעולמות החדשים שהוא פותח עבור אוהבי הים והגלישה במיוחד בתחום הגלישה ברוח חלשה ותפיסת הגלים בעזרת כנף הוינג וגלשן הפויל.

אם יש לכם עוד שאלות לגבי גלישה וספורט ימי בכלל וגלישת הוינג בפרט, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור ולייעץ.

 

אודות המחבר:

Accessibility Toolbar