ההזמנה שלך

משלוח חינם* ברכישה מעל 350 ש״ח

סאפים מומלצים לשנת 2023

5 הסאפים המומלצים ביותר לשנת 2023

כמו שאר סוגי הספורט הימי בעולם, גם תחום הסאפ מתקדם ומתחדש כל שנה בקצב מהיר. הסאפים הופכים להיות קלים יותר, עמידים יותר ועם רמת ביצועים בחתירה ובגלים גבוהות הרבה יותר.

במאמר הבא נסקור לכם כמה מהסאפים המומלצים ביותר לדעתנו בשנת 2023. חלק מהדגמים הם דגמים ותיקים מאוד שקיבלו השנה שדרוג. וחלקם דגמים חדשים לגמרי שפרצו לשוק הסאפים רק בשנה האחרונה.

את ההמלצות שלנו חילקנו לפי קטגורייה. זאת אומרת שאנחנו ממליצים על הסאפים הטובים ביותר לדעתנו בקטגוריות השונות – רייס, גלים, אולראונד, טורינג ומתנפח. בואו נתחיל…

קטגוריית רייס – דגם ה ALLSTAR ממשיך לשלוט בענף

האולסטאר הוותיק הוא הדגם הרייס אולראונד המוביל של STARBOARD כבר למעלה מעשור. זה הדגם עליו זכו בהכי הרבה אליפויות רייס בעולם במגון קטגוריות, והוא הגלשן הרייס האולטימטיבי לחותרי רייס בכל הרמות. הגלשן מגיע במגוון גדול של מידות ולכן הוא מתאים כמעט לכל חותר. מחותרי סאפ רייס מתחילים שמחפשים סאפ נוח, יציב ומהיר להיכנס איתו לתחום, ועוד חותרי עילית שרוצים לחתור על הסאפ המהיר ביותר בעולם ולהגיע ראשונים לקו הסיום בכל תחרות.

לשנת 2023 העיצוב מתחדש וישנם כמה שינויים משמעותיים כגון:

– חרטום צר יותר שחותך דרך המים ומאפשר חתירה חלקה ומהירה הרבה יותר.

– נפח חרטום נמוך יותר אשר מגביל את כניסת המים לאזור העמידה, מונע מהחרטום להיתפס במים שחותרים במורד הרוח והגלים ומקל על החתירה בחתירה במעלה הרוח כאשר הים צופ’י

– ריילים (דפנות הגלשן) גבוהים יותר שנותנים יותר שליטה בתנאים מאתגרים ומשפרים את תחושת היציבות. 

– ריילים רכים יותר (פחות חדים) באזור הזנב מעלים את יכולת התמרון ומקלים על שינוי הכיוון וההגוי בחתירה במורד ברוח (DOWN WIND).

– ניקוז מים חדש שמשפר את היציבות ומפחית עומס שנוצר מהמים שיצאו מאזור הדפנות הגלשן

– סנפיר עשויה PREPREG CARBON – סנפיר סופר קשיחה וקלה, המשפרת את המהירות, יציבות ויכולת התמרון.

למי הסאפ מתאים?

לחותרים ברמה בסיסית ומעלה שמחפשים סאפ רייס אולראונד מהיר מאוד, יציב ונוח לשימוש שניתן לחתור איתו במגוון עצום של תנאי ים. לחותרי עילית שרוצים את הסאפ המהיר ביותר שקיים בשוק.

קטגוריית הטורינג – למי שמחפש שילוב מושלם בין יציבות, נוחות ומהירות: הכירו את GENERATION 

לפני כמה שנים, חברת STARBOARD הציגה לעולם את הGENERATION. סאפ טורינג יציב אשר משלב בתוכו אפשרויות חתירה רבות ויכול להתאים גם כגלשן לחתירות ארוכות בקצב מהיר, גלשן אולראונד לחתירת טורינג רגועה וכגלשן רוח לתפיסת גלי עומק וחתירה בים גלי ומאתגר. 

בסטארבורד החליטו לקחת את קווי המתאר והעיצוב הכללי של הרייס ALLSTAR לטובת יצירת גלשן מהיר מאוד! ולשלב אותו עם קווי מתאר של גלשן טורינג מסורתי על מנת ליצור גלשן שהוא מצד אחד מהיר מאוד, אך מצד שני הרבה יותר יציב מגלשן רייס מסורתי. השילוב הזה פתח עולם שלם לחותרים שמעוניינים בגלשן מהיר שאוהב לשמור על קו ישר במים שטוחים אבל לא מאתגר אותם מבחינת היציבות. ולכן מתאים גם לחתירה בים גלי ותפיסת גלי עומק בחתירה במורד הרוח.

זה אחד מהדגמים הכי נמכרים של סטארבורד ברחבי העולם. וגם בישראל הוא נהנה מפופולאריות גדולה ומשמש חותרים בכל הרמות כגלשן היומיומי העיקרי שלהם לכל תנאי הים.

למי הסאפ הזה מתאים?

באמת שלכל חותר סאפ ברמה בסיסית ומעלה שמעוניין בסאפ שמשלב מהירות, תמרון ויציבות בצורה מושלמת.

קטגוריית אולרואנד-גלים: הכירו את הWEDGE. סאפ אולראונד רחב ויציב עם יכולות תפיסה ורכיבה על גלים יוצאות דופן

תחום גלישת הגלים על סאפ הוא אחד מהתחומים המפותחים ביותר בעולם הסאפ. חותרים מתחילים רבים מחפשים סאפ שמצד אחד יהיה יציב ונוח בחתירה רגילה ובים גלי. ומצד שני יאפשר להם רמת תמרון גבוהה יחסית כאשר הם רוכבים על הגל. 

לכן חברת STARBOARD יצרה את קטגוריית ה WIDE RIDE. סאפים ברוחב של 32 אינטש ומעלה, בעלי יציבות רבה מאוד ועם יכולת תמרון מעולה בגלים. אחד מהגלשנים הפופולרים ביותר בקטגוריה זו הוא ה WEDGE. סאפ זה פותח במטרה לאפשר לחותר/גולש הסאפ הרגיל לתפוס להיכנס לתחום גלישת הגלים בסאפ בצורה ידידותית וקלה ביותר. אך בלי להתפשר על רמת ביצועים גבוהה על הגל. דפנות הגלשן הן חדות יחסית ובעלות EDGE, ובשילוב עם קווי מתאר נוספים המקנים לו יכולת תמרון גבוהה, הוא משלב בצורה מושלמת בין חתירה רגילה לבין תפיסה ותמרון על הגלים.

למי הסאפ מתאים?

לחותרים מתחילים/בינוניים שמחפשים סאפ אולראונד לחתירה וגלישה על גלים. לחותרים מתקדמים כבדי משקל שמחפשים סאפ עם יכולות תמרון גבוהות מבלי להתפשר על יציבות. 

חדש בקטגוריה! ה GO SURF – סאפ אולראונד עם יכולת חתירה מעולה ונוחות מקסימלית בתפיסת גלים

בשל הדרישה הגבוהה לסאפים שמצד אחד יהיו עם יכולות תמרון גבוהות בגלים, אך מצד שני יאפשרו לחותר להנות מסאפ מהיר יחסית ששומר על קו ישר בחתירה במים שטוחים. החליטו ב STARBOARD לייצר את ה GO SURF. 

הסאפ החדש בנוי על בסיס העיצוב של סאפ ה GO הוותיק המשמש בעיקר חותרים במים שטוחים לחתירות קרוזינג ופאן. אך משלב בתוכו קווי מתאר ועיצוב המחמיא לסאפ ומקנה לו יכולות תמרון גבוהות בהרבה על הגלים. הסאפ עוצב במקור כסאפ שמתאים במיוחד לנשים והוא אפילו קיבל באחד הגימורים את הצבע הוורוד, אך הוא בהחלט יכול לשמש נשים וגברים כאחד ולייצר עבורם שעות של כיף והנאה ואפשרות לעבור בצורה חלקה ונוחה בין חתירה בים שטוח לתפיסה ורכיבה על גלים במקרה הצורך.

למי הסאפ מתאים?

לחותרים מתחילים קלי משקל שמחפשים גלשן אולראונד המשלב בין חתירה בים שטוח לתפיסת גלים. לחותרים כבדי משקל עם ניסיון ויכולות ביצוע גבוהים בגלים המחפשים יציבות מצד אחד ויכולת תמרון גבוהה יחסית מצד שני

קטגוריית הגלים – דגם חדש נכנס לתמונה: הכירו את ה SPICE. הסאפ שיתבל את הרגלי הגלישה שלכם

איך אומרים, סוס מנצח לא מחליפים. בדרך כלל זה נכון וגם בחברת סטארבורד נוטים להמשיך ולייצר את הדגמים המובילים שלהם לאורך שנים (על דגם ה PRO בהמשך המאמר). אך לעיתים דרוש קצת שינוי ותיבול במתכון הקיים. ובדיוק בשביל זה סטארבורד החליטו לייצר השנה דגם חדש ה – SPICE.

הספייס הוא דגם ייעודי לגלישת סאפ בגלים. הייחודיות של הספייס היא בשילוב בין יציבות ליכולות תמרון שלא רואים בדרך כלל בגלשן רחב יחסית. ברוחס של בין 31-32″ הספייס מקנה תחושת יציבות יוצאת דופן לגולש מצד אחד, ונותן לו חופש פעולה ויכולת תמרון וביצוע אגרסיביות בכל מה שקשור ברכיבה על גלים מצד שני. 

עד היום רמת התמרון הגבוהה הזאת הייתה שמורה בעיקר לדגם ה PRO של סטארבורד. אך גלישה עליו הצריכה מהגולש רמת גלישה ויציבות גבוהות מאוד בשל הרוחב הצר וקווי המתאר הייחודים שאינם מקנים לגולש תחושת יציבות בתנאי ים מאתגרים. מהיום ניתן לגלוש על סאפ שהוא גם יציב מאוד וגם בעל יכולת תמרון מטורפת. הספייס מאפשר לגולשים לתמרן באגרסיביות על הגל ועדיין לשמור על יציבות גבוהה כאשר צריכים לתפוס או לחכות לגלים.

למי הסאפ מתאים?

לגולשים מתחילים/בינוניים קלי משקל שמחפשים סאפ להתקדם איתו בתחום גלישת הגלים. לגולשים מתקדמים שרוצים סאפ יציב מאוד עם יכולות תמרון מעולות שיאפשר להם לעשות כל מה שמתחשק להם על הגל מבלי להתפשר על יציבות.

ממשיך איתנו גם לשנת 2023 – דגם ה PRO הותיק שמוכיח כבר מעל עשר שנים שהוא אחד מהסאפים המובילים בתחום הסאפ-גלים

הפרו הוותיק, סאפ שמוכיח שנה אחר שנה שהוא ה GO TO של גולשי סאפ גלים בכל העולם. זה סאפ שאלופי עולם מוכתרים עליו ושגולשי קצה יבחרו כאשר הם רוצים להציג את היכולות הגבוהות שלהם על הגלים.

ה PRO הוא גלשן סאפ קצה לגולשי סאפ-גלים. הוא קצר וצר יחסית ובעל עיצבו שכל מטרתו היא לאפשר לגולש לעשות כל מה שעולה על רוחו כאשר הוא רוחב על הגל. כמה שיותר כוח, כמה שיותר ביצועים וכמה שיותר שליטה.

ה PRO מגיע במגוון גדלים ויכול לשמש גולשים כבדים או קלי משקל. הוא זריז, מהיר ובעל אחיזה מעולה בגלים גבוהים וחלולים. אם אתם מחפשים סאפ “לפרק” איתו את הגלים בטיולי הגלישה שלכם, או בחוף הבית שלכם, זה בדיוק הסאפ בשבילכם.

למי הסאפ מתאים?

לגולשי קצה שרוצים גלשן עם רמת תמרון גבוהה מאוד שיאפשר להם לעוף על הגלים. לגולשים מתחילים/בינוניים (או ילדים) קלים מאוד שרוצים גלשן להתקדם איתו בעיקר בתחום גלישת הסאפ-גלים.

קטגוריית סאפ מתנפח – הכי נוח והכי משתלם: הכירו את ה IGO. המתנפח הנמכר ביותר של STARBOARD

גלשן סאפ מומלץ iGo All round

סאפ מתנפח זה כבר מזמן לא מילה גסה. יותר מזה, סאפים מתנפחים נמכרים בעולם במספר גדול יותר מאשר סאפים קשיחים. סאפ מתנפח הוא מעולה לחותרים אשר אין באפשרותם לאחסן סאפ קשיח ארוך ורוצים כלי שקל לסחוב ולשנע ממקום למקום. רוצים לקחת איתכם את הסאפ לטיול הבא בכנרת או באילת? סאפ מתנפח זאת הבחירה החכמה ביותר עבורכם.

הסאפ ששולט כבר כמה שנים בקטגוריית הסאפים המתנפחים הוא ה IGO. סאפ מתנפח אולרואנד שמגיע במגוון רחב של גדלים שנותנים מענה לחותרים בכל הרמות והתנאים. הסאפ מגיע בחבילה שלמה הכוללת סאפ, משאבה לניפוח, משוט מתפרק לשלושה חלקים, ליש לרגל, סנפיר ותיק נשיאה במחיר חבילה. 

הסאפ מגיע בשלוש רמות גימור שונות הנותנות רמת קשיחות שונה ומאפשרות בחירה לפי רמת השימוש של החותר והייעוד של הסאפ. בנוסף, כל הסאפים המתנפחים של סטארבורד בנויים בטכנולוגיה ייחודית אשר אינה כוללת שימוש בדבק או תפירות לחיבור של חלקי היריעות השונים, אלא בהלחמה מכנית שמקנה חוזק יוצא דופן ותחושת קשיחות שקשה למצוא בסאפים שעשויים בצורה מסורתית, עמידות גבוהה מאוד ומשקל קל כתוצאה מהורדת החומרים המרכיבים את הסאפ (דבק וחוטי תפירה).

למי הסאפ מתאים?

לכל אחד בכל רמה. לכל חותר שרוצה סאפ שקל לשנע, לאחסן ולטייל איתו. למשפחות עם ילדים שאוהבות לטייל ולחקור את הטבע בצורה שונה. לאוהבי אתגרים, טיולים וספורט.

לסיכום,

אלו הבחירות שלנו לסאפים המומלצים ביותר לשנת 2023. הדגמים שציינו כאן הם גם הדגמים הפופולאריים ביותר של חברת STARBOARD העולמית. בליין שלנו תוכלו למצוא עוד מגוון רחב מאוד של סאפים המתאימים לכל אחד!

גלשני סאפ חדשים מומלצים לרכישה באתר

לכן, אם אתם לא בטוחים איזה סאפ מתאים לכם ואתם מעוניינים בעזרה, הכוונה וייעוץ נוספים. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור.

נתראה במים, צוות פריגל.

אודות המחבר:

Accessibility Toolbar